Image1 Image2 Image3 Image4

Lékařské fakulty

Na území České republiky se nachází celkem 8 lékařských fakult. Co mají společného? Studium oboru všeobecné lékařství na všech trvá 6 let a spadá pod magisterský program. Absolventi získávají titul MUDr. (Medicinae Universae Doctor) a jsou schopni podniknout své první nezávislé krůčky na poli praxe.

Číst dál...

Přijímací zkoušky na lékařské fakulty

Přijímací zkoušky na medicínu jsou všeobecně považovány za obtížné. Je pravdou, že s běžnou přípravou na maturitu si u nich nevystačíte, ale stát se medikem rozhodně není nadlidský úkol. Jen příprava se nesmí podcenit a nesmí se také podcenit odlišné nároky jednotlivých fakult.

Číst dál...

Příprava na přijímací zkoušky na lékařské fakulty

Kromě středoškolských učebnic a maturitních otázek či skript by cílevědomý uchazeč rozhodně neměl opomenout existenci těchto dvou věcí:

Číst dál...

Přijimací zkoušky LF 1,2,3

1. LF v Praze

Přijímačky se skládají ze 3 testů (biologie, fyzika,chemie), od každého 100 otázek, s možností 1 až více správných odpovědí. Je potřeba počítat s tím, že každý test zabere nejméně hodinu a jsou mezi nimi dlouhé pauzy, takže jde o záležitost na celý den. V roce 2012 se začalo v 8 ráno prezencí a končilo v 16:30.

Číst dál...

Přijímací zkoušky lékařské fakulty Plzeň, HK, Olomouc, Ostrava

LF UK v Plzni

Přijímací řízení se skládá z klasických testů z biologie, chemie a fyziky.

Více informací a podmínky přijímacího řízení ke stažení zde.

Číst dál...