Image1 Image2 Image3 Image4

Recenze kurzu příprava na OSP Z/R

O stránce samouk.cz jsem se dozvěděla náhodou - v diskusi na lidé.cz o OSP testech, a tak jsem tyto stránky navštívila. Zjistila jsem, že nabízejí přípravné kurzy přesně na ten typ přijímacích zkoušek, který potřebuji. Příznivá se mi zdála i cena, a jelikož nechci přípravu na přijímačky nijak podceňovat, rozhodla jsem se zkusit to...

Kurz je rozdělen do oddílů přesně jako samotný test OSP. Co mě mile překvapilo, byla teoretická část, kde se v podstatě člověk dozví, jaké druhy otázek se v testech OSP vyskytují. Pro ty, které nebaví číst, je velice příjemná alternativa audio, které obsahuje to samé, co text.

To, co si člověk pročetl v teorii, pak může následně hned otestovat v online testech. Nejen, že po ukončení testu se dozvíte svůj výsledek, ale pokud si ten test někdy v budoucnu zopakujete, zobrazí se vám všechny vaše předešlé výsledky a vy tak můžete sledovat svůj pokrok.

U úloh se většinou také vyskytuje vysvětlení, které by vám mělo pomoci objasnit, proč je výsledek zrovna takový, jaký je. Bohužel občas ani toto vysvětlení nestačí. Naštěstí je tu k dispozici lektor, se kterým můžete být ve spojení přes e-mail, skype nebo icq. Na rozdíl od jiných kurzů, kde jsou konzultace zpoplatněny, zde jsou zdarma v ceně kurzu.

Zatím není po přijímačkách, a tak nemohu předčasně „jásat“, ale musím uznat, že mi tento kurz pomáhá. Nejen, že jsou to typy úloh, se kterými člověk nepracoval nikdy dříve, ale některé typy jsou opravdu složité, a bohužel se na ně nedá nijak naučit. Jediný způsob přípravy je trénink, a proto mohu tento kurz vřele doporučit, protože na procvičení je zde pěkná řádka úloh. N. Runštuková.