Image1 Image2 Image3 Image4

Krásy studia psychologie

V první řadě bych rád podotkl, že studovat psychologii opravdu stojí za to! Studium je převážně pohodové, neboť obory psychologie patří k těm, které mají velmi těžké přijímací řízení (viz. níže), ale když tuto překážku úspěšně překonáte, čeká Vás již "procházka růžovým sadem" :-).

Číst dál...

Studium psychologie | Kde lze psychologii studovat

Psychologii lze studovat na řadě fakult, nicméně jenom na čtyřech v republice se jedná o jednooborové pětileté studium. Ptáte se, proč na tom tak záleží? Záleží na tom hodně, neboť klinického psychologa se soukromou praxí může vykonávat pouze ten, kdo vystudoval právě takovou školu. Pokud tedy chcete jednou dělat klinického psychologa s vlastní praxí, musíte studovat na alespoň jedné z nich:

Číst dál...

Přijímací zkoušky z psychologie

V první řadě je třeba zmínit, že dostat se na psychologii je opravdu velmi náročné a je k tomu také potřeba trošku štěstí. Bez přípravy se to pravděpodobně zvládnout nedá. Obtížnost přijímacích zkoušek je zvláště v tom, kolik se hlásí uchazečů a kolik je z nich přijatých.

Číst dál...

Kde lze hledat další informace o psychologii

ČASP

Česká asociace studentů psychologie sdružuje všechny studenty tohoto oboru. Díky této organizaci se můžete během studia zapojit do řady aktivit - např. vzdělávací kurzy, výměnné pobyty v zahraničí i dobrovolnická práce.

Číst dál...

Přípravné kurzy k přijímačkám na psychologii

Přípravných kurzů k přijímačkám na psychologii je poměrně malý výběr. Uchazečů není tolik a přijímací zkoušky jsou náročné. To má za výsledek vysokou cenu přípravných kurzů a nutnost dojíždění (pokud nejste z Prahy, Brna, případně Olomouce).

Číst dál...